Güvenlik

  •  5.03.2014
  •  

GÜVENLİK

Alışveriş Güvenliği ve SSL Sertifikası ve 3D Secure

Sitemizde kredi kartınızla yapacağınız tüm alışverişleriniz Geotrust RapidSSL sertifikasıyla güvence altına alınmıştır. Kart bilgileriniz 128 bit koruma ile şifrelenerek iletilmektedir. SSL (Secure Soket Layer) bağlantısının hangi durumda aktif olduğunu, sipariş işlemleri sırasında kart bilgilerinizi girdiğiniz sayfamıza geçtiğiniz sırada, tarayıcınızın adres çubuğunun hemen yanında görüntülenecek olan kilit simgesinden anlayabilirsiniz.

Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.Web sitemize kayıt olurken kullandığınız üyelik ve kişisel bilgileriniz gizli tutulmakta olup sizin onayınız dışında hiç kimseyle paylaşılamaz. SSL yazılımları , müşteri-işletme-banka arasındaki bilgi akışının,çözülme ihtimali matematiksel olarak çok düşük ve teknik açıdan zor olan 64 bit teknolojileriyle şifreli olarak yapılmasını sağlamaktadır.

İnternet üzerinden kredi kartı ve banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin artırılması için geliştirilmiş bir sistem olan 3D Secure sistemini yüz yüze alışverişlerdeki chip & pin vaya temazsız ödeme uygulamasının sanal alışverişlerde kullanılan versiyonu olarak da tanımlayabiliriz. Visa ve MasterCard’ın geliştirdiği “güvenli sanal alışveriş” çözümü ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekârlıklara karşı güvence altına alınmıştır. Kartınızı sizden başka kimse kullanamaz ve tüm bilgileriniz güvendedir. Bunun için biz tüm alışverişlerde Secure 3D sistemini desteklemekteyiz. Kredi kartınızla alışverişiniz onaylanmadan önce bankanızdan gelecek şifreyi sistemlerimize yazarak siparişinizi onaylamış oluyorsunuz. Sonrasında bize bankadan onay gelerek siparişinizin çıkışını yapıyoruz. Sizin güvenliğiniz bizim önceliğimizdir.